O sesji

SESJA NOWORODKOWA
Zdjęcia noworodkowe są mi szczególnie bliskie, uwielbiam oglądać śpiące Maluszki, a co dopiero je fotografować :) Ale, aby zdjęcia noworodkowe były dla Was wspaniałą pamiątką, najlepiej jest to zrobić do 2 tygodni życia Maleństwa. Wtedy możemy ułożyć je niemal w pozycji takiej, jaką przyjmowało będąc w brzuszku u mamy, a przy tym głęboko śpiąc. Należy pamiętać również o stworzeniu odpowiednich warunków dla Maleństwa, mowa tu przede wszystkim o optymalnym dogrzaniu pomieszczenia, gdyż zazwyczaj Maluszki fotografowane są na “golaska” :) ewentualnie opatulone kocykiem. Wiadomo, że nasz mały Model nie zaśnie jeśli będzie głodny, rozdrażniony czy zwyczajnie będzie Mu coś dolegało, więc najczęściej tylko Wasz - Rodziców spokój, dobry nastrój i zadbanie o komfort Maluszka będzie priorytetem w dążeniu do uzyskania fajnych ujęć, a ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby to się udało, dając Wam czas na nakarmienie, przewinięcie, przytulenie Dzieciątka. Dla osiągnięcia pieknych zdjęć pomocne są różnego rodzaju gadżety i akcesoria - kosze, wiaderka, ale też czapy, opaski, kocyki itp. Mam ich mnóstwo, stale powiększam ich zasób i wszystkimi dysponuję podczas sesji. Mile widziane są również Wasze gadżety, wszystko to, co chcielibyście widzieć później na pamiątkowych fotografiach, razem zawsze coś dobierzemy i zaaranżujemy.  Zdjęcia wykonuję zazwyczaj u siebie w domu, ale jest możliwość dogadania się co do przyjazdu do Was, jeśli mieszkacie w Jastrzębiu-Zdroju. Wówczas potrzebować będę “kącika” do rozłożenia mojego sprzętu, najlepiej z dużą ilością światła naturalnego. Jeśli nie będzie możliwości zapewnienia optymalnego światła, to i tak jakoś sobie poradzimy :) Sesja trwa zazwyczaj ok. 3-4 godzin.

SESJA DZIECIĘCA
Mówiąc o sesji dziecięcej mam na myśli niemowlęta czyli dzieciaczki do 1 r.ż. oraz dzieci w wieku wczesnego dzieciństwa, czyli do 3 r.ż.
Podczas sesji niemowląt młodszych jest jeszcze spora szansa na uzyskanie “śpiących” zdjęć, bo takie Maluszki do 3 miesięcy (a nawet i starsze) jeszcze dużo śpią. Dlatego jak ktoś “przegapił” sesję noworodkową, a marzył o fotografiach swojego śpiącego Maluszka, nic straconego - warto jak najszybciej pomysleć o sesji niemowlęcej. Z doświadczenia jednak podpowiadam, że najlepszym momentem fotografowania dzieci do 1 r.ż. jest okres 6-8 miesięcy, kiedy to Maluch jeszcze nie chodzi, a już siedzi. Wówczas nie ma konieczności “gonienia” za Modelem, który jak wiadomo jak już zacznie dreptać to usiedzieć nie może :). Później dla starszych dzieciaczków świetną pamiątką jest sesja z okazji ich Roczku, ukończenia 2 latek, 3… :) Dla takich Maluchów najlepiej jest przygotować kilka zestawów ubranek, ale posiadam też różnego rodzaju ciuszków, zwłaszcza dla dziewczynek (opaski, spódniczki tutu, sukienusie…) oraz przebrania. Taka sesja dziecięca trwa zwykle 2-3 godzin, w moich skromnych progach :)

SESJA CIĄŻOWA
Najlepszym okresem do wykonania sesji ciążowej jest 7-8 miesiąc ciąży, choć nie jest to regułą. Chodzi o to, byście Wy - przyszłe mamy czuły się komfortowo, a brzuszek był już na tyle widoczny, by móc pokazać na zdjęciach piękno kobiety w błogosławionym stanie :). To, że w sesji brzuszkowej najbardziej chodzi właśnie o ten brzuszek, nie oznacza, że na zdjęciach widoczna musi być tylko ciężarna kobieta. Partnerzy, mężowie, czy nawet rodzeństwo przyszłego Maluszka potrafią równie pięknie wyeksponować Wasz brzuszek przytulając się do niego, całując… Podczas sesji musicie czuć, że jesteście pięknymi przyszłymi mamami, warto więc zadbać o małe szczególiki, które wpłyną na Wasze dobre samopoczucie - manicure, fryzjer, makijaż itp. :) Ze swojej strony dysponuję przeróżnymi dodatkami, które eksponują brzuszek, ale warto zabrać ze sobą kilka ubrań, raczej dopasowanych (nie sprawdzą się tu obszerne suknie) - jakieś t’shirty, koszule rozpinane, bieliznę… Jeśli chcecie pokazać na zdjęciach maskotkę, śmiesznego bodziaka dla oczekiwanego Maleństwa, buciki - to proszę bardzo, przywieźcie, pokażcie, a ja doradzę :) Pięknie wyglądają świeże kwiaty - na pewno wykorzystamy, gdy tylko przywieziecie bukiet swoich ulubionych.

Archiwum zdjęć

Kategorie